Блакитний понеділок 2022 - що це означає?

Блакитний понеділок — третій понеділок січня. Блакитний понеділок 2022 року – 17 січня. У перекладі з англійської цей термін означає «сумний, гнітючий понеділок». Так описав його британський психолог і мотиваційний тренер Кліфф Арналл у 2004 році. Чому цей день вважається найгіршим днем у році? Причина більше смішна, ніж гнітюча. 

Блакитний понеділок - звідки взялася ця дата?

Все почалося досить невинно. У 2004 році британське туристичне агентство Sky Travel попросило Кліффа Арналла вибрати найбільш депресивний день року. З якою метою? Це мало бути свого роду заохоченням для британців, втомлених від негоди, планувати літні канікули. Зрештою, дощ, сніг, мороз і відсутність сонця – найкращий час для теплих днів і відпочинку. Такий був маркетинговий трюк.

Як Арнелл мав розрахувати цей день? Враховуючи такі параметри, як: погода, зарплата, мотивація, період, що минув з Різдва та період, що відділяє нас від невиконаних новорічних рішень. Так психолог створив складну математичну формулу, не пов’язану з наукою, завдяки якій прийшов до висновку, що саме третій понеділок січня ми маємо право відчувати себе найсумніше за весь рік. Новина розлетілася по світу. На радість туристичної агенції Sky Travel! Потим новина дійшла до ЗМІ, які підхопили тему, і таким чином, починаючи з 2004 року, кожного третього понеділка січня ми чуємо повідомлення, що сьогодні ми маємо право відчувати себе погано. Тиск поганого настрою може бути «пророцтвом, що самовиконується».

Чим більше ми чуємо про блакитний понеділок і його депресивний характер, тим більше віримо в його силу. Сила, яка жодним чином не підкріплена науковими доказами. Його творець вже відійшов від своєї псевдонаукової теорії і навіть щиро вибачився за це. «Я хотів би взагалі взятися за це завдання і вигадати цей день. Він схожий на пророцтво, що самовиконується. Чим більше ми думаємо про те, який сумний і депресивний день чекає на нас, тим більша ймовірність, що він буде», – зізнавався Арналл у 2018 році.

Блакитного понеділка не існує! Це такий самий день, як і будь-який інший.

 

Поділіться цим постом