Біг взимку - як не захворіти?

Помірна і регулярна активність означає, що ми хворіємо набагато рідше, ніж ті, хто взимку перебуває в теплих домівках під ковдрою. Тренуючись цілий рік, а не тільки тоді, коли весняне сонце викликає бум бігу, організм звикає до різних умов і формує імунітет. З того моменту, як ви вийшли на тренування, ви не застудитеся чи не захворієте на грип – загроза не дощ чи холод – це вірусоносії. Що не означає, що одягатися відповідно до погоди не варто – холод і стрес відкривають ворота непроханим гостям.

При хорошому імунітеті лише невелике охолодження слизових не повинно вам зашкодити. Під час бігу ви навряд чи замерзнете, але уникайте ходити в спітнілому одязі - закінчіть тренування вдома і відразу прийміть душ. Достатній сон і дієта є запорукою імунітету. Не забувайте про білок і антиоксиданти (чим яскравіше набір овочів і фруктів на тарілці, тим краще). Відсутність тепла не звільняє вас від пиття - при низькій температурі ви також зневоднюєтеся під час тренувань.

Чи варто бігати з нежиттю?

Симптоми, характерні для COVID-19. Вони повинні бути пов'язані з автоматичною забороною виходу з дому. Чи це «звичайний грип», тимчасове нездужання чи наслідки SARS-CoV-2 вирішить лікар та діагностика – до того часу не залишайте місця проживання.

Біг взимку - як уникнути травм?

Тепер не тільки хвороба може надовго затримати нас вдома - ще й легше травмуватися на слизькій і нерівній поверхні або (в кращому випадку) розім'яти охолоджені м'язи. Подбайте про відповідний погоді одяг і взуття, що зчепить: для поля і для снігу з більш агресивним протектором. Якщо потрібно, скоротіть крок і обережно поставте ноги. Якщо ви не почуваєтесь впевнено, ваші коліна будуть трохи зігнуті, що змінить механіку бігу і через деякий час біль повернеться. Цього можна уникнути, зробивши міцну динамічну розминку. Якщо холодно, зробіть це вдома.

Зима також є найкращим часом для роботи над своїми слабкостями. Зміцнюйте свої слабкі сторони, не тільки буквально зміцнюючи, але й розтягуючи занедбані групи м’язів. Працюйте над силою кора, виконуйте вправи на баланс - завдяки цьому вам буде легше триматися на нестійкій поверхні, а потім нарощуйте швидкість. Якщо доріжки вкриті льодом, перенесіть тренування на бігову доріжку - стадіонну або електричну.

Поділіться цим постом