Ігри можуть викликати звикання. Симптоми захворювання варіюються від перепадів настрою – від нервозності, коли дитина знаходиться далеко від ігрового обладнання, до заспокоєння та ейфорії, коли він відновлює улюблену справу.
А також постійні роздуми та розмови про ігри, результати, раптове і невиправдане зниження інтересу до інших захоплень, друзів, родини, прогулок, вступ у конфлікти з оточенням, ізоляція. Також можуть бути фізичні симптоми: наприклад, зайва вага, сухість очей, кон’юнктивіт, біль у спині та хребті, навіть у руках і зап’ястях.
Ці сигнали ще не є залежністю, але, безумовно, ваша дитина на шляху до неї. І вона не впорається сама.
Декалог про безпеку для батьків
- Перевірте це. Перш ніж вирішити купити будь-яку гру, уважно перевірте її. Почитайте думки в Інтернеті, подивіться фотогалерею, дізнайтеся, чи дійсно це гарна розвага для вашої дитини. Було б чудово, якби ви могли грати самі.
- Дізнайтеся. Чи розуміє дитина дію гри і знає, що все це вигадка? Перекладіть віртуальну реальність, в Angry Birds ми кидаємо птаха, але в реальному житті ми цього не робимо з жодною твариною.
- Бережіть. Щоб дитина не проводила перед екраном більше 1-2 годин на день. У цей ліміт входить перегляд телевізора, ігри на консолі, телефоні, комп’ютері.
- Зробіть все можливе. Заохочуйте дітей грати в стратегії та аркадні ігри, а не в шутери.
- Грайте зі своєю дитиною. Змагайтеся, порівнюйте результати, але найбільше розмовляйте, граючи разом.
- Подавайте приклад. Ви не хочете, щоб ваша дитина весь час сиділа перед екраном? Також не робіть цього самостійно. Діти наслідують приклад батьків замість того, щоб слухати, що вони говорять.
- Спроектуйте свій простір. Щоб «гральня» була в загальній зоні, наприклад у вітальні. Налаштуйте там комп’ютер і консоль. Таким чином ви контролюєте те, що відбувається.
- Подбайте про всебічний розвиток дитини. Ігри – це лише одна з розваг, якою можна насолоджуватися. Крім того, малюємо, ліпимо тісто, разом займаємося спортом, ходимо в кіно, театр, на концерти, читаємо.
- Поговоріть про ігри. З іншими батьками. Подбайте про те, щоб вони також знали свої хороші і погані сторони, працюйте разом, щоб ваші діти не грали в жорстокі «стрілялки» у когось із своїх друзів.
- Пам'ятайте, що агресія не є предметом комп'ютерних ігор. Вибирайте телевізійні програми та газети, щоб у вашому домі не з’являлося насильство та вульгарність.