Ігри можуть викликати звикання. Симптоми захворювання варіюються від перепадів настрою – від нервозності, коли дитина знаходиться далеко від ігрового обладнання, до заспокоєння та ейфорії, коли він відновлює улюблену справу.

А також постійні роздуми та розмови про ігри, результати, раптове і невиправдане зниження інтересу до інших захоплень, друзів, родини, прогулок, вступ у конфлікти з оточенням, ізоляція. Також можуть бути фізичні симптоми: наприклад, зайва вага, сухість очей, кон’юнктивіт, біль у спині та хребті, навіть у руках і зап’ястях.

Ці сигнали ще не є залежністю, але, безумовно, ваша дитина на шляху до неї. І вона не впорається сама.

Декалог про безпеку для батьків

  1. Перевірте це. Перш ніж вирішити купити будь-яку гру, уважно перевірте її. Почитайте думки в Інтернеті, подивіться фотогалерею, дізнайтеся, чи дійсно це гарна розвага для вашої дитини. Було б чудово, якби ви могли грати самі.
  2. Дізнайтеся. Чи розуміє дитина дію гри і знає, що все це вигадка? Перекладіть віртуальну реальність, в Angry Birds ми кидаємо птаха, але в реальному житті ми цього не робимо з жодною твариною.
  3. Бережіть. Щоб дитина не проводила перед екраном більше 1-2 годин на день. У цей ліміт входить перегляд телевізора, ігри на консолі, телефоні, комп’ютері.
  4. Зробіть все можливе. Заохочуйте дітей грати в стратегії та аркадні ігри, а не в шутери.
  5. Грайте зі своєю дитиною. Змагайтеся, порівнюйте результати, але найбільше розмовляйте, граючи разом.
  6. Подавайте приклад. Ви не хочете, щоб ваша дитина весь час сиділа перед екраном? Також не робіть цього самостійно. Діти наслідують приклад батьків замість того, щоб слухати, що вони говорять.
  7. Спроектуйте свій простір. Щоб «гральня» була в загальній зоні, наприклад у вітальні. Налаштуйте там комп’ютер і консоль. Таким чином ви контролюєте те, що відбувається.
  8. Подбайте про всебічний розвиток дитини. Ігри – це лише одна з розваг, якою можна насолоджуватися. Крім того, малюємо, ліпимо тісто, разом займаємося спортом, ходимо в кіно, театр, на концерти, читаємо.
  9. Поговоріть про ігри. З іншими батьками. Подбайте про те, щоб вони також знали свої хороші і погані сторони, працюйте разом, щоб ваші діти не грали в жорстокі «стрілялки» у когось із своїх друзів.
  10. Пам'ятайте, що агресія не є предметом комп'ютерних ігор. Вибирайте телевізійні програми та газети, щоб у вашому домі не з’являлося насильство та вульгарність.
Поділіться цим постом