Вже кілька днів ЗМІ всього світу аналізують всю інформацію, яка циркулює навколо похорону королеви Єлизавети II. Останнім часом обговорювалося, зокрема, чи візьмуть участь у церемонії молодші правнуки монарха. Тоді було відомо, що діти принца Гаррі та Меган Маркл залишаться в США. Тож питання стосувалося малюків принца Вільяма та Кейт Міддлтон. Герцогиня нібито задумалася, чи готові її діти таким чином попрощатися з улюбленою прабабусею. І хоча реакцію принца Луї назвали зворушливою (хлопець мав втішити себе та інших тим, що принаймні його прабабуся зараз із прадідом), у зіткненні з важкою реальністю це могло лягти занадто важко на плечі 4-річного. Зрештою, онуки королеви Єлизавети II вирішили, що під час останнього прощання з ними будуть 9-річний Джордж і 7-річна Шарлотта. Інтернет-користувачі досі гадають, чи правильно це було. Ми звернулися за думкою до експерта та педагога Олени Грушинської.

Відповідь на це питання не проста і залежить від багатьох факторів. Перш за все, ми, дорослі, повинні подумати, чи готові ми дати дитині відчуття безпеки на цих похоронах і доглядати за нею. Пам'ятайте, що дитина буде спостерігати за людьми, які перебувають у сильних емоціях. Якщо нас мучать такі почуття, краще цього не робити, якщо ми не забезпечимо дитіні відповідний догляд. Проте, якщо ми відчуваємо в собі силу, це цілком нормально, – пояснює Олена.

Вихователь також зазначає, наскільки важливою є бесіда. Вся справа в діалозі перед похороном. Наша дитина повинна бути точно підготовлена до того, що станеться. Також крок за кроком розкажіть їй, як буде виглядати церемонія. Це все для того, щоб відчути певну передбачуваність. Повідомте, що людини вже немає в живих, вона не дихає, її серце перестало битися. При цьому добре пояснити, якою є форма прощання і як інші люди можуть поводитися.

Для дітей молодшого віку смерть є абстрактним поняттям. Тому вони не завжди будуть готові прийти на похорон. Дуже чутливі діти також можуть відчувати великі труднощі. Тож якщо дитина каже, що категорично не хоче брати участь у цьому останньому прощанні, ми не повинні її змушувати, – додає експерт.

Поділіться цим постом