Закоханість: симптоми відомі всім

Коли стріла Купідона ловить нас, світ стає прекраснішим. Унікальне та бажане багатьма людьми почуття закоханості діє як наркотик: нас захоплює божевільна енергія, ми несемося на хвилі піднесення, ми дивимося на себе (часто й на інших) більш люб’язно, молекули любові течуть через нас. тіло як електрика.

Наука показує, що всі люди закохуються однаково і помічають схожі симптоми. Це пов’язано з нейробіологічними механізмами, головним чином пов’язаними з мозковим центром залежності. Що саме таке закоханість?

Закоханість: гормони наповнюють тіло любовним коктейлем

Під впливом зовнішніх вражень мозок наповнюється фенілетиламіном (ФЕА), який відповідає за початкову ейфорію, тремтіння тіла, прискорене серцебиття, метелики в животі, центр соціальної тривожності, надає сміливості в міжособистісних контактах. Дофамін вимикає критичне мислення і дозволяє нам відчувати кайф, як кокаїн.

Тоді настав час норадреналіну, без якого наш коктейль кохання не був би таким смачним. Норадреналін додає енергії, знижує апетит, знімає втому, дозволяє зрушити гори. Чоловічий тестостерон і жіночий естрадіол, які підвищують сексуальний потяг. Хоча обидві статі мають однакові гормони в організмі, вони зустрічаються в різних пропорціях і виконують дещо різні функції.

Кульмінацією всього є окситоцин і вазопресин, які "консолідують" цей фантастичний стан і змушують нас жадати і бажати глибшого зв'язку. Вищевказаний механізм був ретельно вивчений і як процес закоханості з біохімічної точки зору погляд поза сумнівом. Суперечки починаються, коли мова заходить про те, скільки часу насправді потрібно, щоб отримати любовне почуття.

Закоханість: скільки це займає? Говорить нейробіологія 

Вчені десятиліттями намагаються розгадати цю таємницю. Мабуть, до найдивовижніших висновків прийшло дослідження, проведене командою професора Стефані Ортіг з Сіракузського університету в штаті Нью-Йорк (США). Аналіз результатів, опублікований у 2010 році в The Journal of Sexual Medicine, показав, що для закохання потрібна 1/5 секунди.

Так, лише однієї п’ятої секунди достатньо для активації 12 ділянок мозку, щоб запустити фізіологічно-емоційний каскад в організмі, широко відомий як стан закоханості. Звичайно, однак, поки цього одного моменту достатньо, щоб запустити машину, ми не повинні забувати, що закоханість - це процес.

Скільки часу потрібно, щоб закохатися? Психологія має іншу думку

Можливо, тому дослідження мозку закоханих дають висновки, абсолютно протилежні тому, що усвідомлюють закохані люди. Дослідження 2011 року, проведене міжнародною командою психологів, у тому числі Джошуа М. Акерманом з Массачусетського технологічного інституту, Владасом Грискявічусом з Університету Міннесоти, Норманом Лі з Сінгапурського університету менеджменту, дало результати, які не можуть бути далі ніж висновки нейробіологів. Що показує звіт?

По-перше, дослідники виявили, що жінкам потрібно більше часу, щоб закохатися, ніж чоловікам. Експерти запитали 111 студентів (45 жінок, 66 чоловіків) про час, після якого вони почали думати зізнатися в коханні. Як виявилося - в середньому чоловікам знадобилося мінімум 97 днів, тобто більше трьох місяців. Жінкам знадобилося майже 139 днів, або більше 4,5 місяців, щоб усвідомити свої почуття та подумати про те, як їх передати.

Опитування, проведені різними сайтами знайомств, показали схожі результати. Вони чітко показують, що потрібно кілька місяців, щоб зрозуміти, що ми закохані, незалежно від статі.

Поділіться цим постом