Розриви – це не весело, ось і все. Вони важкі, болючі. Проте бути з кимось силою теж не можна. Краще розлучитися, ніж бути у токсичних стосунках. Відносини, які здаються найбільш здоровими і успішними, також закінчуються з різних причин. Кожне розставання залишає нам більшу чи меншу порожнечу в серці, в голові, у житті. І що найгірше, наші думки можуть наполегливо блукати до наших колишніх партнерів. Ми занурюємося в спогади, аналізуємо те, що пішло не так, мріємо про повернення до себе чи про інший хід ситуації. Однак життя триває, і добре було б закрити цей етап, тому що таке споглядання є лише розчісування ран, що ні до чого не призводить. То що ж робити, щоб перестати думати про свого колишнього хлопця чи колишню дівчину?

Дозвольте собі поплакати після розриву

Дайте собі час! Це основа. Хоча, здавалося б, потрібно зробити все, щоб забути, наприклад, кинутися в нові стосунки, романтику, поїхати на інший кінець світу, така втеча – не найкраще рішення. Експерти рекомендують дозволити собі важкі емоції, які пов’язані з розривом стосунків. Пережити їх і попрощатися з колишнім партнером, зі спільним періодом життя, а також з тим, ким ви були в завершених відносинах. Ви маєте право плакати, лютувати тощо. І навіть якщо відносини не були успішними, ви можете відчувати найбільший жаль і біль, що вони закінчилися. Це дійсно очищає. І хоча це важка хвилина, пройти її дійсно треба, адже це дозволяє рухатися вперед. 

Напишіть листа своєму колишньому 

Траур починає минати, але у вас все ще залишаються думки про колишнього? Ви думаєте про інші сценарії розриву в голові? Чи вважаєте ви, що вам все-таки варто поговорити зі своїм колишнім? Може здатися, що воно допоможе закрити відносини. Однак краще взяти аркуш паперу або відкрити текстовий документ на комп’ютері і написати колишньому листа, описати свої емоції, за щось подякувати. Відпустіть те, що ще лежить у вас на душі, і спробуйте зробити висновок, що можна зробити краще в майбутньому у відносинах. Ви, звичайно, можете надіслати такий лист, але не обов’язково. Просто записати, викинути те, що у вас в голові про вашого колишнього партнера, може бути дуже зцілювальним і допоможе зупинити повторювані думки.

Позбавтеся від спогадів та інших речей, які викликають спогади

Деякі люди, розлучившись, вирішують по можливості піти на досить радикальні кроки: змінити квартиру або зробити ремонт. Вони змінюють маршрут прогулянок або до магазину, якщо це передбачає проходження місць, які асоціюються з колишнім. Це хороші стратегії, тому що немає сенсу мучити себе спогадами. Також варто прибрати з очей те, що у нас асоціюється з колишнім у квартирі: віддати комусь, замінити, сховати в нижній частині шафи. Здається очевидним, але нам часто важко розлучитися з різними видами сувенірів. Але для нашого психічного здоров’я краще це зробити.

Знайдіть роботу, яка буде відволікати вас від колишнього

Коли стосунки закінчуються, особливо коли ви провели багато часу разом, природно з’являється порожнеча. Її добре заповнювати, не розглядати це як нестачу, а як можливість зробити те, що було відкладено назавжди. Це може бути чудовою можливістю реалізувати свою омріяну пристрасть або відкрити її. Це можливість саморозвитку, знайомства з новими людьми та відчуття приливу бадьорої та позитивної енергії, яке зазвичай супроводжує нас, коли ми робимо щось нове, те, що нас захоплює та приносить задоволення. 

Доглядайте за собою і поставте себе пріоритетом

Піклування про себе, ставлення до себе з особливою турботою і ніжністю також допомагає полегшити біль після розриву і заспокоїти думки. До того ж, коли болить душа, болить і тіло. Тому зосередимося на задоволенні та цілісному догляді за собою. Масаж, практика йоги та медитації, любов до себе, прогулянки, комфортна їжа, довгі аромаванни, вечори з улюбленими фільмами чи книгами, вечері з друзями. Все це допомагає заспокоїтися, зменшити стрес, пов’язаний з новою ситуацією, покращити самопочуття та оптимістично дивитися у майбутнє.

Поділіться цим постом