Історія обручок

Історія обручок не тільки довга, але і складна. Ми знайшли 5, на наш погляд, найбільш важливих і цікавих фактів про цей красивий символічний виріб. 

1. Звичай дарувати коханій людині обручку зародився ще в Стародавньому Єгипті, його продовжили в Стародавній Греції та Римі, часто прикрашаючи каблучку гравіюванням, наприклад, з ключовим мотивом. І хоча спочатку прикраси виглядали дещо інакше (спочатку з дроту, а потім з бронзи, золота чи слонової кістки), деякі речі не змінилися й донині. Кільце недарма носили і досі носять у багатьох країнах на безіменному пальці лівої руки. Ця процедура покликана символізувати ближче до серця коханої людини. Цікаво, що їхнім обранцям - в рамках освідчення в коханні - в минулому дарували монету з дорогоцінного металу. 

2. Папа Інокентій III у тринадцятому столітті прийняв закон, який вказував, що між заручинами та шлюбом має бути період заручин. Це була форма підготовки до весільного таїнства. Обручка мала символізувати цей винятковий час очікування для подружжя. Це також було підтвердженням того, що серце жінки вже зайняте.

3. Першу каблучку, яка нагадувала сьогоднішні дизайни, отримала герцогиня Бургундська, Люксембург і Брабант Марія Бургундська. Це був подарунок ерцгерцога Максиміліана I Габсбурга Австрії. Ці відомі заручини з 1477 року стали символічним моментом прориву, після якого обручки з діамантами набули популярності (звичайно, у випадку заможних людей, адже ці дорогоцінні камені потім були імпортовані з Індії).

4. В Америці в 1930-х роках чоловіки зазвичай дарували своїм обраницям каблучку вартістю їх місячної зарплати. З тих пір з'явилося кілька теорій про рекомендовану ціну обручки. Дехто казав, що для того, щоб купити прикрасу для заручин, джентльменам слід працювати мінімум 2 місяці. Ще одне, що 3. Проте наразі ця жорстка тенденція слабшає. Сьогодні обручки для заручин – це, звичайно, не тільки візерунки, прикрашені дорогоцінними діамантами (хоча вони все ще вважаються класикою і є найпопулярнішими). У пропозиції багатьох магазинів, крім діамантів, ми можемо знайти обручки, прикрашені рубінами, смарагдами, сапфірами, аметистами, танзанітами або перидотами. Вже деякий час у моді також надзвичайно стильні чорні діаманти. Цікаво, що раніше рубіни символізували пристрасть, сапфіри - небо, істину, прихильність і божественність, а діаманти - незламну силу. 

5. Описуючи історію обручок, не можна обійти увагою 1886 рік і найвідомішу модель усіх часів. Той, з ограненим діамантом, поміщеним у лунку з 6 зубцями, безумовно, всім нам відомий. Звичайно, я говорю про бренд Tiffany & Co. Процедура кріплення каменю була очевидно не випадковою – завдяки цьому кільце могло феноменально сяяти, відкриваючи своє сяйво. Про таку каблучку для заручин мріють багато жінок, ототожнюючи прикраси компанії з розкішшю, класикою і позачасовістю. Захоплення моделлю з цим блискучим каменем триває донині.

Обручки: діамант, найкращий друг жінки

Тому перша, знаменита модель з діамантом була подарована Марії Бургундської в 1477 році, перстень, прикрашений літерою «М». Він виготовлений з маленьких прозорих діамантів. З цього моменту романтичний жест ерцгерцога став своєрідним зразком для заможніших чоловіків. Безсумнівно, поворотним моментом в історії обручок став видобуток великих алмазних родовищ у Південній Африці у 18 столітті. Саме завдяки цьому діаманти, хоча ще дуже дорогі, стали трохи доступнішими. 

Сьогодні ці вічні камені, безсумнівно, вважаються найбільшим символом безсмертного кохання.

Поділіться цим постом