Побудова ротової порожнини

Ваші губи - м'які, м'ясисті складки слизової оболонки, м'язів і шкіри - є однією з найбільш чутливих частин вашого тіла. Епідерміс, що покриває ваші губи, тонший, ніж будь-де на вашому тілі, що забезпечує багатий потік сенсорного впливу на нерви під ним. Ось чому губи швидко відчувають зміну температури, а також дуже чутливі до дотику. Недарма вони стали універсальним інструментом для прояву любові та прихильності один до одного. Тим більше, що рухи у них досить динамічні – завдяки багатошаровому м’язу під назвою orbicularis oris. Це дозволяє посміхнутися, зробити кислий вираз обличчя або сказати букву «П».

Чому тріскаються губи?

Коли настає зима і повітря стає морозним і сухим, ваші губи, ймовірно, першими відчують несприятливі умови. Хоча в цей час року щоки також грубіють, найбільше страждають губи через суворий клімат. Чому це відбувається? Їх тонка шкіра, позбавлена сальних залоз і не має захисного шару, тому погодні умови можуть завдати їй багато шкоди. Це те саме, що не підтримувати належний рівень гідратації в організмі.

Сухість у роті може бути одним із перших ознак того, що ви п’єте занадто мало. Але не тільки. Це також може означати, що ви перебуваєте у стресі – гормони стресу позбавляють організм багатьох цінних інгредієнтів, зокрема води. Це не єдині причини тріщин на губах – на них також може вплинути використання помади або деяких ліків. Але незалежно від того, яка причина того, що ваші губи стають сухими, облизування грубих губ є найгіршою ідеєю.

Набагато краща ідея – скористатися лосьйоном з гіалуроновою кислотою або гліцерином, а потім нанести на цю базу захисний засіб з вазеліном або бджолиним воском. Такий набір дозволить загоїти тріщини і захиститися від нових. Якщо нічого не допомагає, або якщо ваші губи схильні до герпесу, зверніться до дерматолога.

Як доглядати за губами?

Що надає твоїм губам виразний, твердий вигляд? Дует води і білка під назвою колаген, улюблений шкірою. На жаль, останній з віком виробляється в меншій кількості, що призводить до обвисання губ і зменшення об’єму (цей процес ще більше прискорюється надмірним впливом УФ-випромінювання). Важливо максимально уповільнити цей процес.

Зволожуйте та захищайте губи, щоб вони виглядали молодими. У сонячні дні використовуйте палички з вмістом оксиду цинку, який є мінеральним УФ-фільтром – він не тільки захистить зовнішній вигляд ваших губ, а й захистить вас від канцерогенної дії сонячного випромінювання.

Поділіться цим постом