Хайлайтер - це косметичний засіб, яким можна і потрібно користуватися цілий рік, але особливою популярністю він користується влітку. Тому що в літні місяці ми підкреслюємо засмагу і свіжість шкіри в макіяжі, і жодна інша косметика не робить це так успішно, як хайлайтер.

Протягом багатьох років ми маємо в своєму розпорядженні велику кількість освітлювальних засобів, і часто буває важко вибрати потрібний серед цієї кількості. Інше питання - правильне його застосування.

Для чого насправді хайлайтер?

Освітлююча косметика в основному асоціюється з більш-менш помітними мерехтливими частинками. Але до того, як хайлайтери почали блищати (головним чином завдяки слюді та оксиду олова, які вони містили), вони були матовою косметикою, яка разом із  бронзатором використовувалася для контурування обличчя.

Моделюючи обличчя бронзером і хайлайтером, візажисти «приглядалися» до художників, які використовували в малюнку, живописі чи графіці світлотінь – тобто розподіл і взаємопроникнення світла і тіні – для отримання ефекту тривимірності. Принцип простий: те, що яскравіше, сприймається ближче, а те, що темніше, здається далі.

Завдяки вмілому використанню темних і світлих кольорів яблуко, намальоване на полотні, виглядає опуклим і округлим, а  обличчя, змодельоване бронзером і хайлайтером, здається стрункішим, овальнішим і має виразніші вилиці.

Одним з найвідоміших косметичних засобів, які використовуються для такого моделювання обличчя, є знаменитий консилер Yves Saint Laurent Touche Еclat. Його використовують не для того, щоб приховати недоліки шкіри (як іноді помилково вважають), а щоб згладити риси обличчя, візуально зменшити западини в області слізної долини, тобто місця, де утворюються так звані мішки під очима, підкреслюються губи, підкреслюється ніс і надбрівні дуги.

Куди наносити хайлайтер?

Наносимо хайлайтер помірно і поступово, «нарощуючи» бажаний ефект. Якщо ми використовуємо кам’яний або пудровий хайлайтер, ми струшуємо пензлик перед тим, як торкатися шкіри, щоб позбутися надлишків косметики. Якщо ми нанесли на обличчя забагато продукту або у нас є плями, видаліть хайлайтер спонжем для макіяжу або пензликом для тональної основи, за допомогою якого ми попередньо наносили флюїд на шкіру.

Куди наносити хайлайтер - щоки

Наносимо хайлайтер вище скул. Таким чином ми зробимо їх ще більш помітними і отримаємо ефект ліфтингу - «підтягування» обличчя до гори.

Куди нанести хайлайтер - ніс

Використовуйте хайлайтер, бажано разом із бронзером, щоб контурувати ніс. Нанесіть освітлюючий косметичний засіб на перенісся.  

Куди наносити хайлайтер - очі

Щоб очі виглядали ширше, нанесіть хайлайтер на їхні внутрішні куточки. Ми також можемо нанести трохи хайлайтера на середину верхніх повік, безпосередньо біля вій - таким чином ми додамо блиск вашим очам і зробимо ваш вигляд більш свіжим.

Куди нанести хайлайтер - брови

Наносячи хайлайтер трохи нижче лінії брів, приблизно від середини їх довжини до кінця, ми підкреслюємо очі, роблячи їх більшими.

Куди наносити хайлайтер - губи

Ефект більших і об’ємних губ досягається, якщо намалювати хайлайтером так званий лук Купідона, тобто характерну западину між носом і верхньою губою. Однак не перестарайтеся з кількістю засобу - найкраще наносити його пензликом для тіней прямо біля верхньої губи. 

Куди наносити хайлайтер - підборіддя

Наносячи трохи хайлайтера прямо на нижній край підборіддя, ми оптично подовжимо обличчя. 

Куди нанести хайлайтер - ключиці

Щоб підкреслити ключиці, найкраще використовувати кремовий або рідкий хайлайтер і наносити його пензликом з плоским верхом. 

Поділіться цим постом