Є інгредієнти, які в правильній кількості в косметиці можуть творити чудеса. Серед хітів, наприклад, вітамін С, який також відомий як аскорбінова кислота. Цей інгредієнт може зменшити знебарвлення, підвищити пружність шкіри, а також надати заспокійливу та протиакне дію.

Однак не обов’язково керуватися лише тим, що є найбільш популярним на даний момент. Є також менш популярні, але дуже ефективні інгредієнти. Однією з них є гліколева кислота. Найчастіше її можна зустріти на етикетках засобів для обличчя. Однак на цьому вони не закінчуються. Все частіше її корисні властивості використовуються і в інших продуктах. Косметика з гліколевою кислотою  для тіла вже не рідкість. 

Гліколева кислота в косметиці

Гліколева кислота є інгредієнтом, який може відігравати дуже важливу роль у догляді за шкірою. Силу її дії оцінюють багато косметичних брендів, які створюють на ньому свої рецепти. Як діє гліколева кислота в косметиці? Головною перевагою цього інгредієнта є її відлущуюча здатність. Саме тому продукти з високою концентрацією використовуються косметологами під час професійних процедур. Однак це не означає, що менша концентрація для домашнього використання взагалі не має сенсу. У повсякденному догляді цього достатньо що додатково захищає нас від подразнення. Ще один позитивний ефект – зволоження та регенерація шкіри. В результаті після використання косметики з гліколевою кислотою шкіра стає сяючою .

Гліколева кислота є формою альфа-гідроксикислоти, отриманої з цукрової тростини. Альфа-гідроксикислоти утворюють колаген і видаляють мертві клітини шкіри, на відміну від своїх аналогів BHA кислот, які проникають глибше в пори, щоб зменшити вироблення шкірного жиру. Хороша новина полягає в тому, що гліколеву кислоту не потрібно використовувати виключно для догляду за шкірою обличчя. Ця героїня косметичного догляду також добре працює в гелях для миття, скрабах і лосьйонах. Завдяки їй у вас буде гладка шкіра, як у дитини.

Косметика з гліколевою кислотою – для якої шкіри?

Інгредієнти, які творять чудеса, не завжди діють однаково. Крім індивідуальних схильностей, важливо також підбирати засоби для конкретного типу шкіри. Гліколева кислота є одним із інгредієнтів, які особливо рекомендовані людям з жирною та проблемною шкірою. Все через його вплив на зниження секреції шкірного жиру. У такій ситуації його наявність особливо важлива у разі очищення обличчя тоніками та кремами.

Косметика з високою концентрацією (50 - 70%) гліколевої кислоти доступна тільки для використання в професійних салонах. Таке насичення в основному призначене для відлущування епідермісу і очищення шкіри. Продукти з низькою концентрацією (5% -15%) гліколевої кислоти є варіантом для людей, чия шкіра потребує зволоження. У цьому випадку найкраще підійдуть креми для обличчя з гліколевою кислотою і лосьйони для тіла.

Наявність гліколевої кислоти в косметиці також може виявитися корисною для боротьби з першими ознаками старіння. У контексті зрілої шкіри цей інгредієнт може розгладити зморшки. Це пояснюється її еластичними властивостями (стимулює вироблення колагену і еластину).

Чи діє гліколева кислота для шкіри, схильної до акне? Так, але за одним винятком. Гліколева кислота відмінно підходить від макулопапульозних акне. Однак її не можна використовувати, коли ми боремося з розацеа. Як цей інгредієнт діє на шкіру, схильну до акне? Наявність гліколевої кислоти сприяє регулюванню та нормалізації роботи сальних залоз. Крім того, вона також розгладжує шрами від прищів.

Поділіться цим постом