Вітамін В12 - що це таке?

Вашому організму потрібен вітамін В12, але він не може вироблятися в достатній кількості. На жаль, бактерії в тонкому кишечнику людини що виробляють вітамін В12 роблять це занадто далеко, від місця де він не може засвоюватися. Шкода, адже В12 необхідний для виробництва червоних кров’яних тілець, синтезу ДНК і для правильного функціонування нервової системи.

Вітамін В12 - в яких продуктах він міститься?

Рішення полягає в забезпеченні вітаміну В12 ззовні. Він міститься майже у всіх продуктах тваринного походження, але найбагатшими джерелами є печінка, червоне м’ясо, лосось і тунець. В12 є практично єдиною необхідною поживною речовиною, яку неможливо знайти в рослинах.

Чи кожен веган повинен приймати добавки?

Не обов'язково. Або, принаймні, не обов’язково у вигляді добавки, тому що на ринку є багато продуктів, «збагачених» цим вітаміном, наприклад, овочеві напої, соєві десерти чи дріжджові пластівці. Добавки залишаються, якщо вам не подобаються такі винаходи. потреба дорослої жінки становить 2,4 мкг на добу.

Симптоми дефіциту вітаміну В12

Симптоми дефіциту вітаміну В12 досить неспецифічні. Незрозуміла втома, дратівливість, блідість шкіри, поколювання та оніміння кінцівок, запор або діарея - все це можна легко прийняти за перевтому, виснаження або стрес. Але якщо ви помітили це на собі, пройдіть тест.

Я їм багато м'яса. Чи може мені не вистачати В12?

Так. У людей старше 50 років вітамін В12 засвоюється повільніше. Існує також багато захворювань, які ускладнюють засвоєння цього вітаміну. Тоді хорошим рішенням є також добавка в дозі 25-100 мкг.

Вітамін В12 – чи всім потрібна однакова кількість?

Наслідки дефіциту В12 неприємні – від анемії до ураження нервової системи – тому краще не пускати його на самотік. якщо ви не веган і вам не виповнилося 50 років, у вас навряд чи виникне дефіцит. Однак якщо ви старші, вагітні або маєте проблеми зі шлунком або кишечником, час від часу перевіряйте рівень.

Поділіться цим постом